Ukryte życie parafii 12 grudnia 2022 r.

2022-12-12 14:54 AK
Ukryte życie parafii 12 grudnia 2022 r.
Autor: Centrum Służby Rodzinie Ukryte życie parafii 12 grudnia 2022 r.

Ukryte życie parafii 12 grudnia 2022 r.

Wystawa akwareli

Wystawę akwareli Zdzisława Stanisława Bolanowskiego prezentuje od poniedziałku Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Prace pokazywane przy ul. Broniewskiego 1a pochodzą z różnych lat, ale ich wspólnym mianownikiem jest inspiracja pięknem przyrody. Ich autor, absolwent łódzkiej ASP, poza malarstwem zajmuje się również projektowaniem wnętrz czy ogrodów, a także mebli. Wystawa przygotowana została we współpracy z Łódzkim Klubem Tygodnika Powszechnego.

Wigilia w Łagiewnikach

Wieczerzę wigilijną dla wszystkich potrzebujących i samotnych organizują franciszkanie z parafii św. Antoniego Padewskiego w Łodzi-Łagiewnikach. Wigilia w klasztornych pomieszczeniach Caritas rozpocznie się w sobotę 17 grudnia, po Mszy św. o godz. 19.00. Wcześniej, do piątku 16 grudnia, franciszkanie, parafialna Caritas i działająca przy parafii wspólnota Jana Chrzciciela zbierają produkty spożywcze z długim terminem przydatności. W łagiewnickim kościele przy bocznym ołtarzu cały czas wyłożone są tytki charytatywne, w których można przynosić żywność. Tytki lub jakiekolwiek inne torby przyjmowane są w zakrystii, kancelarii parafialnej albo nawet w furcie klasztornej. Z zebranych w ten sposób produktów przygotowywane są paczki, które po spotkaniu wigilijnym rozdane zostaną potrzebującym.

Bombki z życzeniami

Drzewka serc, czyli choinki z symbolicznymi bombkami zawierającymi listę potrzeb konkretnych osób, stoją w większości kościołów diecezji łódzkiej. W kolegiacie w Łasku, czyli w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła na choince powieszone zostały serduszka z imionami dzieci oraz seniorów, którzy potrzebują wsparcia. Wszyscy zainteresowani mogą przygotować „dorosłą” lub „dziecięcą” paczkę i przynieść ją do kościoła do niedzieli 18 grudnia. Parafialna Caritas chce, żeby paczki dotarły do potrzebujących takiego wsparcia jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W parafii Matki Bożej Anielskiej w Łodzi nie ma typowego drzewka, zamiast tego „bombki” wyłożone są na stoliku pod chórem. Parafia od niemal 10 lat bierze udział w akcji „Paczuszka dla maluszka” Fundacji Małych Stópek i wspiera dzieci z domów dziecka i hospicjów. Zgodnie z instrukcjami z „bombek” wierni aż do Nowego Roku przynosić mogą kremy, szampony, pampersy, proszki do prania itp. artykuły dla niemowląt i małych dzieci. Paczki można składać przy figurze św. Antoniego w kościele, albo zostawiać w zakrystii.