Ukryte życie parafii 15 lutego 2023 r.

2023-02-15 6:59 AK
Ukryte życie parafii 15 lutego 2023 r.
Autor: parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi Ukryte życie parafii 15 lutego 2023 r.

Ukryte życie parafii 15 lutego 2023 r.

Tydzień małżeństw

Warsztaty dla małżeństw "”Jak uzdrowić małżeństwo i pielęgnować miłość” zaplanowano w sobotę, 18 lutego o godz. 15.00, w dolnym kościele parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini w Łodzi. To element trwającego już od Walentynek Tygodnia Małżeństw w parafii. Po sobotnich warsztatach organizatorzy proponują udział w randce małżeńskiej i randce z Jezusem, czyli małżeńską adorację Najświętszego Sakramentu. W niedzielę 19 lutego o godz. 13.00 w kościele odprawiana będzie Msza św. w intencji małżeństw, podczas której możliwe będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Potrzebują gofrownicy

Sponsorów lub osób mogących kupić gofrownicę, wyciskarkę do soków i dobry czajnik do parafialnej kawiarni działającej przy kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie poszukuje tamtejsza parafialna wspólnota. Parafia wyposażyła już kawiarnię w profesjonalny ekspres do kawy.

Taca na izolację

Pieniądze na izolację fundamentów północnej strony świątyni zbierane będą na tacę w niedzielę, 19 lutego, w kościele św. Michała Archanioła przy ul. Rysowniczej w Łodzi. Będzie to comiesięczna taca gospodarcza. Parafia cały czas zbiera pieniądze, przez wpłaty na konto albo w kancelarii, na figurę św. Michała Archanioła.