Ukryte życie parafii 21 lipca 2022 r.

2022-07-21 6:05
Ukryte życie parafii 21 lipca 2022 r.
Autor: Fundacja Życie Ukryte życie parafii 21 lipca 2022 r.

Ukryte życie parafii 21 lipca 2022 r.

Biegną na Jasną Górę

Rehabilitacja niepełnosprawnego Jasia z Pabianic, dziecka pozostającego pod opieką łódzkiej Fundacji Życie, wsparta będzie pieniędzmi od pielgrzymów-biegaczy. W sobotę, 23 lipca, z kościoła św. Wojciecha w Łodzi rusza sztafetowa pielgrzymka biegowa na Jasną Górę. Opłaty startowe uczestników przeznaczone maja być na rehabilitację dziecka. Poza tym Fundacja Życie organizująca pielgrzymkę korzysta ze wsparcia sponsorów. Uzyskane od nich pieniądze trafią do pochodzącej z Ukrainy kobiety z dzieckiem, którą opiekuje się łódzka parafia św. Wojciecha.

Zamontowali anioła

Za montaż podstawy, a potem umieszczenie na niej figury anioła dziękował wiernym proboszcz kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szydłowie. Figura anioła stróża umieszczona została obok parafialnego cmentarza. Jej zakup był możliwy dzięki składkom grupy czcicieli Matki Bożej z Fatimy. Poświęcenie figury planowane jest 1 listopada, podczas procesji na cmentarz.

Taca na elektryczność

Na prace gospodarcze, przede wszystkim wymianę instalacji elektrycznej na poddaszu kościoła, zbierane są tace gospodarcze w parafii św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim. W czasie wakacji w światyni trwają prace nad zakrystią. Pierwsze działania w tym miejscu związane były z usuwaniem starej warstwy polepy ze stropu podstrychowego.