Ukryte życie parafii 31 maja 2023 r.

2023-05-31 12:20
Ukryte życie parafii 31 maja 2023 r.
Autor: Spotkania Małżeńskie Ukryte życie parafii 31 maja 2023 r.

Ukryte życie parafii 31 maja 2023 r.

Weekend dla małżeństw

Weekend dla małżeństw organizuje Ośrodek Łódzki Spotkania Małżeńskie. Małżonkowie mogą korzystać ze wspólnej formacji w ośrodku rekolekcyjnym Ostoja w Spale. Weekend trwa od piątku 2 czerwca do niedzieli, 4 czerwca. Zapisy i zgłoszenia możliwe są przez formularz na stronie "Spotkań Małżeńskich".

Modlitwa o urodzaj

Nabożeństwo w intencji urodzajów i błogosławieństwo dla mieszkańców odprawione zostanie w sobotę, 3 czerwca, przy kapliczce w Eufeminowie. W nabożeństwie uczestniczą księża i wierni z kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Bedoniu. Początek sobotniego nabożeństwa o godz. 15.00.

Zaprzysiężenie Rady Duszpasterskiej

W niedzielę 4 czerwca w kościele św. Antoniego Padewskiego i św. Jana Chrzciciela w Łodzi-Łagiewnikach zaprzysiężona będzie nowa Rada Duszpasterska. Skład Rady został już zatwierdzony przez abpa Grzegorza Rysia. Rada działać będzie do maja 2028 r.

Nowy witraż

Witraż przestawiający Ducha Świętego zamontowany został w starszej części kościoła św. Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Witraż odrestaurowany został, a następnie zamontowany przez Marcina Wesołowskiego, parafianina, który prowadzi pracownię witraży.

Święto Eucharystii

Msza św. w piątek 9 czerwca o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze rozpocznie diecezjalne Święto Eucharystii. Do udziału w liturgii zaproszone są delegacje z każdej parafii. Każda delegacja otrzymuje symbol jedności w postaci obrazu kanonizacyjnego św. Jana Pawła II. Także w piątek, o godz. 21.00, w poszczególnych kościołach rozpocznie się Doba Eucharystyczna. W sobotę, 10 czerwca, w poszczególnych kościołach odprawiane będą Msze św., odmawiany różaniec i upamiętniona będzie godzina śmierci papieża Jana Pawła II. Całodobowa adoracja w parafiach odbywa się z towarzyszeniem obrazu św. Jana Pawła II i zapalonej lampki oliwnej. Diecezjalne Święto Eucharystii upamiętnia wizytę papieża-Polaka w Łodzi.