Aplikacja na Wieży Trynitarskiej w Lublinie
Ułatwi zlokalizować i poznać najciekawsze miejsca Starego Miasta. Aplikacja "Wieża Trynitarska – przestrzeń nieznana" to nowa propozycja na wirtualne zwiedzanie Lublina. Wystarczy smartfonem zeskanować kod QR na tarasie widokowym Wieży Trynitarskiej, żeby odszukać najważniejsze zabytki Lublina.
Aplikacja "Wieża Trynitarska – przestrzeń nieznana" to zdigitalizowanych i opisanych 20 obiektów. Łącznie oznaczonych jest ponad 30 obiektów w centrum Lublina.
- Przygotowaliśmy aplikację, która przeniesie nas do rozszerzonej rzeczywistości za pomocą telefonu. Możemy zeskanować jeden z kodów QR, które znajdują się na tarasie Wieży Trynitarskiej. Aplikacja pozwala zwiedzać Lublin i z najwyższego punktu Starego Miasta możemy wyznaczyć szlak do zwiedzania całego miasta. Aplikacja w całości jest webowa, to komfort dla użytkowników, bo nie muszą stać na tarasie i instalować dodatkowego programu na swoim telefonie, tylko poprzez zeskanowanie kodu QR od razu przenoszą się do wirtualnego zwiedzania Lublina - mówi Bartosz Niewiadomski ze stowarzyszenia Anthill.
Korzystający z aplikacji mogą wybrać cztery przygotowane szlaki oraz sami skonfigurować trasę zwiedzania. Aplikacja na Wieży Trynitarskiej w Lublinie dostępna jest w języku polskim oraz angielskim.
Aplikacja "Wieża Trynitarska – przestrzeń nieznana” została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Wieża Trynitarska wraz z mieszczącym się tam Muzeum Archidiecezji Lubelskiej będą dostępne dla zwiedzających do końca października. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, to zabytkowy obiekt może być jeszcze czynny w pierwszej połowie listopada.