Lubelskie - psy przegryzły tętnicę udową 48-latka

2022-07-29 8:08
Lubelskie - psy przegryzły tętnicę udową 48-latka
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Prawdopodobną przyczyną śmierci było wykrwawienie z powodu przegryzienia tętnicy udowej. Tak wynika ze wstępnych ustaleń sekcji zwłok 48-latka zagryzionego przez psy.

Do tragedii doszło w ostatnią sobotę w gminie Jeziorzany, na Lubelszczyźnie. Dwa owczarki belgijskie zaatakowały jadącego na rowerze mężczyznę.

- Według wstępnych wyników sekcji zwłok, prawdopodobną przyczyną zgonu było wykrwawienie z powodu przegryzienia tętnicy udowej - informuje Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Właściciel psów usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

- 62-latek odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia - mówi rzecznik Prokuratury, Agnieszka Kępka.

Decyzją sądu mężczyzna nie trafił jednak do aresztu, na co prokuratura złożyła już zażalenie. Cały czas prowadzi też śledztwo.

- W następnym tygodniu prawdopodobnie odbędzie się sekcja zwłok jednego z psów, które zagryzły 48-latka. Może pomóc w wyjaśnieniu sprawy - podaje prokuratura.

Psy zostały odstrzelone zaraz po tragedii. Jeden z nich padł na miejscu, drugi został ranny i uciekł. Policja przypuszcza, że nie żyje, bo strzał zawierał środki usypiające.