Lubelskie - śnieg znów zawitał do Polski

Zimowa aura może się utrzymać do czwartku. Dziś w części kraju wystąpiły opady śniegu. Sypie także na Lubelszczyźnie.
Do Polski zawitała już meteorologiczna wiosna, ale synoptycy informują że w niektórych regionach kraju najbliższe dni upłyną pod znakiem białego puchu.
- Polska cały czas jest w zasięgu niżu znad Rosji. To powoduje, że miejscami występują opady śniegu. W nocy temperatura spadnie poniżej zera, miejscami nawet do -8 stopni Celsjusza – informują synoptycy w meteorologicznych komunikatach.
W najbliższych dniach należy spodziewać się także silnego wiatru. Na Lubelszczyźnie już od kilku dni jest porywisty. Dziś wieje z siłą do 45 km/h.
- Podobna pogoda utrzyma się do połowy tygodnia. W województwie lubelskim śnieg będzie sypać do niedzieli wieczór, wróci w środę - zapowiadają synoptycy.
Z racji występujących opadów śniegu na drogach regionu może być ślisko. Policja radzi, by dostosować tempo jazdy do panujących warunków.
- Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, dlatego zwracamy się tutaj z apelem do kierowców. Noga z gazu! Lepiej dojechać kilka minut później niż wcale - podkreśla mł. asp. Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.
Zdaniem meteorologów, podobna pogoda utrzyma się w Polsce do czwartku.