Lublin - Abraham, Bosch i walka młodego człowieka. Nowe książki ks. Arkadiusza Paśnika

2023-03-27 13:14 Anna Opasiak
Lublin - Abraham, Bosch i walka młodego człowieka. Nowe książki ks. Arkadiusza Paśnika
Autor: zdjęcie organizatora

Będzie mówić o zmaganiach i kondycji współczesnego człowieka. W Lublinie powstaje kolejna seria wydawnicza ks. Arkadiusza Paśnika. W tym roku do druku trafią trzy jego nowe książki.

Nowe pozycje ks. Arkadiusza Paśnika będą nawiązywać do historii konkretnych ludzi, ale można odczytywać je uniwersalnie. Niektóre będą odwołaniem do przeszłości.

- W edycji jest już książka o wierze i tajemnicy spotkania. Trudno o lepszą historię starotestamentalną, jak historia Abrahama, więc będzie to pozycja pokazująca jego zmagania. Ubiorę to w powieść - mówi ks. Arkadiusz Paśnik.

Następna opisana w książce historia będzie nawiązywać do losów znanego niderlandzkiego malarza, Hieronima Boscha.

- Ta pozycja będzie przedstawiać historię jego rodziny i zmagań artysty. Jestem bardzo poruszony historią tego malarza i stworzyłem fabułę, fikcję literacką dotycząca jego domu. Akcję powieści umieszczam w XV i XVI wieku, a pokazuję zmagania Boscha jako artysty i jako człowieka – dodaje ks. Paśnik.

Ostatnią, trzecią planowaną w tym roku pozycją, będzie powieść, pt. "Walka". Książka będzie mówić o zmaganiach młodych, współczesnych ludzi.

- Chcę pokazać, czego szukają młodzi ludzie, ale też co jest w życiu najważniejsze i najtrudniejsze. W książce będzie o zagubieniu młodego człowieka, ale nie będzie to tylko sama analiza tego zagubienia. Chcę pokazać, jak odnaleźć sens i cel życia we współczesnym świecie - dodaje autor pozycji.

Ks. Arkadiusz Paśnik zaznacza, że nowe pozycje będą różnić się od tych wydawanych dotychczas. Nadal będą jednak jego subiektywnym patrzeniem na rzeczywistość.

- Warto ją na nowo odczytywać w perspektywie tego, co dzieje się aktualnie. Wciąż jednak będą to moje wewnętrzne spostrzeżenia. Trzeba umieć je czytać i konfrontować z Bożą prawdą - dodaje.

Pierwsza pozycja pt. "Abraham" powinna być gotowa już w kwietniu. Następna jesienią, a trzecia prawdopodobnie ukaże się pod koniec roku​.