Lublin: Opłatomaty w miejskich urzędach

2021-12-31 11:18
Biuro Obsługi Mieszkańców przy ul. Wolskiej w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin Biuro Obsługi Mieszkańców przy ul. Wolskiej w Lublinie

Od 5 stycznia wejdą zmiany w obsłudze bankowej mieszkańców i klientów Urzędu Miasta Lublin. W sześciu punktach obsługi mieszkańców, dostępne będą opłatomaty do szybkiej płatności należności kartą płatniczą lub gotówką. Punkty kasowe pozostaną przy ul. Wieniawskiej 14 i Czechowskiej 19a.

Wprowadzenie nowej formy płatności ułatwi oraz skróci czas załatwiania spraw urzędowych. Opłatomaty umożliwią mieszkańcom wygodne dokonanie w BOM-ach i siedzibie Urzędu całego zakresu opłat, między innymi z tytułu podatku od nieruchomości, rejestracji pojazdów, wydania prawa jazdy, wydania dzienników budowy, opłat geodezyjnych oraz opłaty skarbowej.

Mieszkańcy Lublina nadal będą mogli opłacić wymagane przez Urząd wszelkie należności administracyjne i skarbowe w dwóch punktach kasowych prowadzących obsługę bankową mieszkańców, zlokalizowanych w Urzędzie Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14 oraz w Wydziale Komunikacji przy ul. Czechowskiej 19a. Punkty kasowe będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 7.45 do 15.00 – wyjaśnia Monika Głazik z lubelskiego ratusza.

Opłatomaty umożliwiają interesantom dokonanie płatności za pomocą stykowych i zbliżeniowych kart płatniczych (w każdym opłatomacie), jak i gotówką (w czterech opłatomatach zlokalizowanych w miejscach gdzie nie będzie punktów kasowych). Obsługa opłatomatu jest prosta, została zaprogramowana w sposób intuicyjny, a na ekranie pojawia się opis kroków, które należy wykonać. Korzystanie z opłatomatów w celu dokonania płatności nie będzie wiązało się z żadnymi prowizjami i opłatami.

Dodatkowo, wpłat na rachunki bankowe Urzędu Miasta Lublin można dokonywać nadal we wszystkich placówkach Banku Pekao SA zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Lublin bez dodatkowych opłat i prowizji. Opłaty można wnosić również za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej. Montaż i testy opłatomatów odbędą się w dniach 3-4 stycznia – dodaje M. Głazik.

Jednocześnie w miejscach obsługi mieszkańców miasta Lublin będzie można korzystać z opłatomatów (kas automatycznych), które zlokalizowane będą w:

  • Urzędzie Miasta Lublin, ul. Wieniawska 14,
  • Wydziale Komunikacji, ul. Czechowska 19a,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Filaretów 44,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Kleeberga 12a,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Szaserów 13-15,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Wolska 11.