Lublin - pętla indukcyjna i pomoc osobom niepełnosprawnym

2023-03-30 11:41 Anna Opasiak
Lublin - pętla indukcyjna i pomoc osobom niepełnosprawnym
Autor: Urząd Miasta Lublin

To następne udogodnienie dla osób z problemem słuchu. W lubelskim Wydziale do Spraw Osób Niepełnosprawnych powstało stanowisko z pętlą indukcyjną.

Stanowiskowa pętla indukcyjna w lubelskim Wydziale ds. Osób Niepełnosprawnych uzupełnia istniejące już udogodnienia. Ma pomóc potrzebującym w kontakcie z urzędnikami.

- Miasto Lublin wdraża różne rozwiązania ułatwiające dostęp do świadczonych usług. Tym razem uruchomiliśmy stanowisko z pętlą indukcyjną. Jest to urządzenie wzmacniające dźwięk dla użytkowników aparatów słuchowych - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza.

Pętla indukcyjna ma wzmacniać sprawną komunikację, a tym samym zwiększyć komfort wizyt w Urzędzie. To dodatkowe wsparcie.

- Miasto zatrudnia już, m.in. osobę posługującą się Polskim Językiem Migowym i oferuje zdalną pomoc tłumacza języka migowego. Można też umówić się na tłumaczenie bezpośrednie wizyty. W tym przypadku należy wysłać maila na adres tlumaczpjm@lublin.eu - dodaje Boguta.

Jak zaznacza - miejski Wydział do Spraw Osób Niepełnosprawnych oferuje mieszkańcom wsparcie w załatwieniu różnych istotnych spraw.

- Są to wszystkie kwestie związane z poprawą warunków życia i usuwania barier utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie. Każdego dnia udzielamy też informacji o przysługujących ulgach i uprawnieniach. Obecnie Wydział rozpatruje też złożone wcześniej zgłoszenia do tegorocznej edycji programu Asystent Osobisty osoby niepełnosprawnej - dopowiada urzędniczka.

Sprawy w Wydziale do Spraw Osób Niepełnosprawnych można załatwiać od poniedziałku do piątku. Jednostka działa w Lublinie przy ulicy Tomasza Zana 38.