Lublin - ul. Raszyńska po przebudowie, ul. Wieniawska bez SPP

2023-11-20 9:30
Lublin - ul. Raszyńska po przebudowie, ul. Wieniawska bez SPP
Autor: ul. Wieniawska/Urząd Miasta Lublin

Lublin tymczasowo pomniejsza Strefę Płatnego Parkowania. Od dziś kierowcy nie mogą parkować wzdłuż ul. Wieniawskiej. Mają za to do dyspozycji przebudowaną ul. Raszyńską.

W Lublinie następne zmiany na miejskiej mapie drogowej. Pierwsza dotyczy miejsc parkingowych w centrum miasta. Kierowcy muszą omijać ul. Wieniawską.

- Rano, w poniedziałek 20 listopada, na całej długości ul. Wieniawskiej została wyłączona Strefa Płatnego Parkowania. Alternatywne miejsca postojowe są aktualnie dostępne na ul. Jasnej. Zmiany w funkcjonowaniu SPP potrwają do końca listopada - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta.

Jednocześnie ratusz przypomina, że nadal zamknięta dla ruchu jest ul. Wieniawska na odcinku od ul. Bieczyńskiego do ul. Krakowskie Przedmieście. Można za to przejechać ul. Jasną.

- Takie zmiany będą obowiązywać do końca listopada. Wynikają z postępu prac przy realizowanej inwestycji. W tej lokalizacji wykonawca przeprowadzi prace rozbiórkowe i brukarskie. Wykona też elementy sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej - dodaje Góźdź.

A to nie koniec inwestycji drogowych. Mowa, m.in. o przebudowie ul. Raszyńskiej. Droga została ukończona, a w tym tygodniu nastąpią jeszcze odbiory wykonanych robót.

- Rozbudowa ul. Raszyńskiej objęła odcinek od skrzyżowania z ul. Lazurową do wysokości posesji ul. Raszyńska 63. Dodatkowo drogowcy wybudowali ul. Tarninową na odcinku od ul. Raszyńskiej do skrzyżowania z ul. Skubiszewskiego - wyjaśnia urzędniczka lubelskiego ratusza.

W ramach inwestycji wykonano kanalizację deszczową oraz kolektor do istniejącego zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Liszkowskiego i Laskowej. To zresztą nie wszystkie prace.

- Wykonawca zbudował także oświetlenie drogowe oraz przebudował sieci teletechniczne i elektroenergetyczne. Wzdłuż ulicy powstała również jednostronna, ale dwukierunkowa ścieżka rowerowa, a piesi otrzymali nowe chodniki - mówi Justyna Góźdź.

Dodatkowo wykonano remont odcinka ul. Raszyńskiej nie objętego główną inwestycją, a także ul. Laskową. Wszystkie prace pochłonęły prawie 10 mln zł​.