Pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę

2021-10-25 8:25
Jasna Góra
Autor: Aw58/ wikimedia commons

Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich serdecznie zapraszają kolejarzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi na XXXVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę do tronu Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasną Górę w dniach 6-7 listopada br.

Tegoroczna pielgrzymka będzie przebiegała pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję”. W wielkiej rodzinie polskich kolejarzy, w asyście pocztów sztandarowych „tam gdzie bije serce narodu w sercu Matki” (Jan Paweł II), kolejarze będą dziękować za wyniesienie na ołtarze niezłomnego obrońcy wiary i wielkiego orędownika polskiego narodu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Wraz z kolejarzami z całej Polski będą modlić się kolejarze ze Słowacji, a w łączności duchowej kolejarze z Białorusi, Francji i Węgier.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 6 listopada o godz. 18.00 konferencją w Bazylice Jasnogórskiej. Wygłosi ją prof. Mieczysław Ryba z KUL. Tytuł konferencji: „Wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu warunkiem naszego miejsca w Europie”. Następnie w programie przewidziana jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Apel Jasnogórski i Pasterka Maryjna. Po Pasterce natomiast pielgrzymi będą czuwać do godzin rannych przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Czuwanie zakończy się Mszą św. w niedzielę, 7 listopada o godz. 6.00 w kaplicy Matki Bożej. O godz. 9.00, w Sali Papieskiej odbędzie się spotkanie duszpasterzy kolejarzy, rodzin kolejarskich, Ministra Infrastruktury, pracowników kolei i związków zawodowych. Poprowadzi je Moderator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, ks. Ryszard Marciniak. Przesłanie spotkania: "Jasna Góra ratunkiem i mocą w odnowie wiary narodu polskiego".

Uroczystej Sumie ze szczytu klasztoru, w niedzielę o godz. 11.00, będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Arcybiskup Stanisław Budzik metropolita lubelski. Zostaną poświęcone dwa kolejarskie sztandary. Aktu zawierzenia Matce Bożej rodzin kolejarskich dokona Krajowy Duszpasterz Kolejarzy ks. kanonik Eugeniusz Zarębiński.

Informacje o programie i zapisach na pielgrzymkę na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.