"Dziecięcy" rysunek w Olsztynie

2021-09-16 9:18 Rozalia Chudzik
Dziecięcy rysunek w Olsztynie
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Niezwykły Mural

Oryginalny obraz ozdobił jedną ze ścian budynku przy ul. Mazurskiej. Znacznie jednak różni się - przede wszystkim tematycznie - od murali, jakie możemy podziwiać w różnych miejscach stolicy Warmii i Mazur.

Grafika znajduje się na tyłach obiektu, w którym mieści się Niepubliczne Przedszkole Akademia Jasia i Małgosi. "Mural Dzieci" wymyślił i zrealizował prezes stowarzyszenia Kloszart z Olsztyna, Mateusz Mirczyński.

- Zawsze podobały mi się dziecięce rysunki - przyznaje autor pracy. - Ich szczerość, oryginalność, pomysłowość. Kiedyś wpadł mi do głowy pomysł, żeby te rysunki przeskalować na znacznie większą kartkę, właśnie na ścianę. W realizacji projektu pomagały mi osoby z grupy Kloszart, z którą kiedyś zrobiłem też widoczny z pociągu mural Loesje na II LO.

Praca powstawała dwa dni. Najpierw trzeba było odpowiednio przygotować ścianę, a później odwzorować w znacznie większej skali rysunki przygotowane przez podopiecznych przedszkola podczas specjalnych warsztatów. Dziecięcym szkicom towarzyszy w pełni profesjonalnie, realistycznie namalowana kredka. Są tez napisy m.in. wyjaśniające ideę przedsięwzięcia.

- Jak tylko znajdzie się dostępna ściana i pieniądze na realizację kolejnego przedsięwzięcia, to zabieram się do roboty - zapewnia Mateusz Mirczyński.

Urząd Miasta w Olsztynie