Przetarg na budowę drugiej linii tramwajowej przedłużony.

2020-05-06 13:12 m.sawicki
Nowa linia tramwajowa
Autor: trawmaje.olsztyn.eu

Termin składania dokumentów miał minąć 12 maja, ale urzędnicy wydłużyli go, i to o 3 tygodni.

Przetarg na budowę drugiej nitki tramwajowej przedłużony. Termin składania dokumentów miał minąć 12 maja, ale urzędnicy wydłużyli go, i to o 3 tygodni. Dlaczego? Mówi Marta Bartoszewicz rzecznik olsztyńskiego ratusza: - Otrzymaliśmy około 750 pytań, które wysyłają do nas zarówno ewentualni wykonawcy, oraz dostawcy materiałów potrzebnych do zrealizowania tak ogromnej budowy. Zakładając, że opracowanie jednego pytania zajmie godzinę, to pięciu osobom udzielnie odpowiedzi zajmie cały miesiąc, jeśli zajmowałyby się tylko tym. Patrząc na autorów pytań, możemy ostrożnie wywnioskować, że liczba potencjalnych oferentów, to 6-7 firm.

Nowy termin to 2 czerwca. Przypomnijmy, że to już drugi przetarg. Pierwszy zakończył się fiaskiem, ze względu na koszty. - Od tego czasu zmodyfikowaliśmy projekt by obniżyć jego koszty, bez straty na jakości. Unia Europejska w tym czasie zwiększyła nam dofinansowanie projektu o 188 mln zł., co daje nam łącznie 365 mln zł. dofinansowania. – dodaje Marta Bartoszewicz

W czwartym kwartale tego roku ratusz mógłby podpisać umowę. Wykonawca będzie miał 26 miesięcy na zrealizowanie zamówienia.Budowa mogłaby więc rozpocząć się jeszcze w tym roku a zakończyć w 2020.

KS

Marta Bartoszewicz, rzecznik Urzędu Miasta w Olsztynie