Przewodnicy z całego kraju przyjadą do Olsztyna

2023-04-18 15:22
PTTK
Autor: PTTK PTTK

Ponad 70 przewodników turystycznych z całego kraju od czwartku (20 kwietnia) będzie poznawać Olsztyn i Warmię. Przyjadą na inaugurację XXV Ogólnopolskiego Zlotu Nizinnego Przewodników PTTK, który będzie połączony z jubileuszem 70-lecia koła przewodników przy warmińsko-mazurskim PTTK.

- Jako przewodnicy turystyczni czujemy się ambasadorami Olsztyna i całego regionu - mówi prezes Zarządu Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, Marian Jurak. - Dlatego naszym kolegom z całego kraju pokażemy to, co jest u nas najwspanialsze: zabytki, przyrodę, pokażemy im, jak można aktywnie wypoczywać na Warmii.

Nie bez znaczenia jest też obchodzony właśnie Rok Kopernika.

- W związku z tymi obchodami pokażemy naszym gościom także zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim oraz Frombork - dodaje Marian Jurak. - Malowniczość i spokój życia na Warmii nasi goście będą mogli poznać w podolsztyńskim Barczewie, do zwiedzenia którego także ich zaprosimy.

W czwartek do Olsztyna przyjedzie ponad 70 przewodników z całej Polski, będą m.in. goście z Wrocławia, Krakowa, Katowic, czy Lublina. Po południu pod kopułą olsztyńskiego planetarium zostanie zainaugurowany Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK (godz. 16:00), potem odbędzie się seans.

W piątek od rana uczestnicy spotkania będą mogli objechać rowerem jezioro Ukiel, odbyć spacer przez las miejski do centrum Ukiel lub zobaczyć miasto z wody uczestnicząc w spływie kajakowym Łyną od południowych granic miasta do zamku. Po południu goście z całego kraju zwiedzą Stare Miasto i centrum Olsztyna.

Na sobotę zaplanowano wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego i Fromborka, w niedzielę przed zakończeniem imprezy odbędzie się zwiedzanie Barczewa.

informacja prasowa