Ferie w Olsztynie. Strażacy wyleją lodowiska

2022-01-19 8:57
Strażacy wyleją lodiwska
Autor: Państwowa Straż Pożarna

Zimowe ferie w naszym regionie zbliżają się wielkimi krokami. To doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, by aktywnie spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Już najbliższy poniedziałek (24 stycznia) będzie pierwszym dniem zimowego wypoczynku dla tysięcy młodych olsztynian. Dwa tygodnie odpoczynku od szkoły nie musi w naszym mieście oznaczać nudy. Zamiast spędzania czasu przed telewizorem lub komputerem, dobrym pomysłem może być rekreacja poza domem. W zależności od pogody można wybrać się na rower albo wybrać się na narty, sanki lub łyżwy. Na terenie Olsztyna są dwa lodowiska zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji - przy ul. Jeziołowicza oraz w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Do bezpiecznej zabawy namawiają olsztyńscy strażacy, którzy mogą pomóc w wylaniu lodowiska.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prowadzimy akcję "Bezpieczne Lodowiska 2022" - mówi bryg. Tomasz Sobkowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. - Przedsięwzięcie polega na pomocy w przygotowaniu ślizgawek na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich lub osiedli mieszkaniowych. 

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem udzielenia pomocy strażaków jest właściwe przygotowanie, przez zgłaszającego - wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawieniu barierek.

Aby uzyskać pomoc strażaków należy skontaktować się z nimi pod adresem e-mail sekretariatkm@straz.olsztyn.pl lub telefonicznie pod numerem 690 453 851.

KS/informacja prasowa