Za siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn ostatnie sparingi

2021-09-27 9:06
Sparingi olsztyńskich siatkarzy
Autor: Indykpol AZS Olsztyn

W towarzyskim turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim akademicy odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali jedną porażkę, co w efekcie dało im drugie miejsce w całej imprezie. Nowy sezon PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn zainauguruje w sobotę 2 października.

Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim był dla Indykpolu AZS Olsztyn ostatnim sprawdzianem przed inauguracją PlusLigi, 2 października. Olsztynianie bez straty seta odprawili Resovię Rzeszów, z Treflem Gdańsk wygrali 3:1. Ostatniego dnia zmagań podopieczni Marco Bonitty rozegrali spotkanie z niemieckim SWD Powervolleys Duren. Do wygrania całego turnieju przez drużynę z Kortowa, potrzebne były dwa wygrane sety. Po dwóch partiach wygranych przez ekipę z Niemiec, w trzeciej górą byli siatkarze z Olsztyna. W czwartej odsłonie lepiej zaprezentowała się ekipa z Duren, która zwyciężyła 3:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w barwach akademików został wybrany Karol Jankiewicz.

- Cieszę się, że wygraliśmy dwa pierwsze spotkania. W trzecim widać było już zmęczenie. Zawodnicy, którzy byli bardziej eksploatowani w pierwszych dwóch meczach dostali wolne. Turniej był dobrym przetarciem przed startem Plus Ligi i meczem z Resovią - mówi siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn.

To było ostatnie spotkanie sparingowe w wykonaniu akademików z Kortowa – bilans do 6 zwycięstw i 3 porażki. Indykpol AZS Olsztyn już w sobotę, 2 października rozpocznie zmagania w rozgrywkach PlusLigi. Akademicy z Kortowa w Iławie zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów. Początek meczu w hali przy ul. Niepodległości 11B o godzinie 14:45.

W rundzie zasadniczej Plus Ligi 14 drużyn rozegra 26 kolejek (mecz i rewanż). Osiem najlepszych zespołów awansuje do ćwierćfinału play-off (do 2 zwycięstw), rozpoczynając decydującą fazę walki o mistrzostwo Polski.