Kościelisko. Będą wspólnie zbierać śmieci. By gmina była ładniejsza

2022-05-09 20:37
Akcja Dbamy - sprzątamy w Kościelisku
Autor: Gmina Kościelisko Akcja "Dbamy - sprzątamy" w Kościelisku

Kościelisko zabiera się za wiosenne porządki. Od jutra do 20 maja na terenie tej tatrzańskiej gminy będzie organizowana akcja „Dbamy – sprzątamy”. W jej trakcie urzędnicy, ale i mieszkańcy będą sprzątali ulice, fosy, potoki, czy lasy.

Akcja sprzątania odbędzie się w Kościelisku już po raz czwarty.

- Zawsze na wiosnę organizowaliśmy takie sprzątanie, zazwyczaj nieco wcześniej. W tym roku musieliśmy to zrobić później, bo zima nam wcześniej nie pozwalała - mówi wójt Roman Krupa.

Do akcji zaproszeni są wszyscy mieszańcy gminy.

- Chodzi nam o to, żeby ludzie wyszli z domów, zobaczyli swoje sąsiedztwo., Żebyśmy to wspólnie posprzątali. Chodniki, rowy, łaski w sąsiedztwie. Ale także będziemy nad naszymi rzekami, czy na głównych ulicach naszych miejscowości – zapowiada wójt.

W piątek 13 maja odbędzie się wspólne zbieranie śmieci w większym gronie. Zbiórki zaplanowano o godzinie 10 w Kościelisku - zatoka leśna między Nędzówką, a Gronikiem, w Dzianiszu przy scenie plenerowej, a także w Witowie - u wlotu Drogi Wierchowej.

Mieszkańcy, którzy chcą włączyć się do akcji, powinni zgłosić się do urzędu gminy. Tam dostaną worki i kody kreskowe do naklejenia. Dzięki temu nie będą musieli płacić za zebrane śmieci.