Nowy Targ. Centrum Sportów Lodowych na razie nie powstanie

2022-06-23 8:32
Koncepcja Centrum Sportów Lodowych w Nowym Targu
Autor: UM Nowy Targ Koncepcja Centrum Sportów Lodowych w Nowym Targu

Budowa nowoczesnego Centrum Sportów Lodowych w Nowym Targu odłożona na później. Miasto nie będzie na razie budowało nowoczesnego centrum, bo koniunktura obecnie nie jest najlepsza na tak dużą inwestycję.

Nowe Centrum Sportów Lodowych miało być nowoczesnym obiektem wielofunkcyjnym, gdzie miało znaleźć się lodowisko dla hokeja, ale także dla innych dyscyplin lodowych. Do tego miało to być miejsce do organizacji koncertów, spotkać, sympozjów. Sama część sportowa miała być połączona z częścią hotelową.

Przez długie lata urząd miasta szukał lokalizacji dla tego typu obiektu. Ostatecznie zdecydowano się na teren nad Białym Dunajcem. Miasto zleciło analizę, czy takie centrum w ogóle jest potrzebne w Nowym Targu i regionie. I okazało się, że jak najbardziej tak.

Teraz jednak Grzegorz Watycha, burmistrz miasta mówi, że urząd nie będzie się spieszył z przygotowaniem tej inwestycji. Głównie z powodu obecnie panującej koniunktury na rynku budowlanym – wysokich cen materiałów budowlanych, robocizny etc. - Mamy obecnie finansowanie i gotowe projekty na inne duże inwestycje – dodaje burmistrz.

Nowe centrum sportów lodowych miało być jedną z największych inwestycji w Nowym Targu. Kilka lat temu koszty jego budowy szacowano na 170 mln zł. W obecnych czasach byłyby one za pewne dużo wyższe.