Nowy Targ podwyższa opłatę targową w mieście. Podwyżkę kupcy odczują od kwietnia

2022-11-28 21:07
Jarmark w Nowym Targu
Autor: Nowa Targowica Jarmark w Nowym Targu

Nowy Targ podnosi opłatę targową. Podwyżka ma objąć przed wszystkim okres najbardziej handlowy – od kwietnia do listopada. Podwyżka ma dotyczyć tzw. Nowej Targowicy – czyli największego jarmarku w południowej Małopolsce, ale i innych, mniejszych placów w mieście.

Urząd miasta podwyżkę opłaty targowej tłumaczy inflacją, rosnącymi kosztami samego urzędu i koniecznością zabezpieczenia pieniędzy na wkład własny na przyszłoroczne inwestycje.

- Opłata targowa nie była ponoszona od pięciu lat. Teraz jednak przyszedł na to czas. Jednak kupcy odczują tą podwyżkę dopiero od kwietnia – mówi Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu.

A to dlaczego, że w okresie zimowym – czyli od grudnia do końca marca – stawki opłaty pozostaną na dotychczasowym poziomie. Czyli 50 groszy za metr kwadratowy na tzw. nowej targowicy i 2 zł w pozostałych rejonach miasta. Podwyżka będzie w okresie od kwietnia do listopada – w czasie, gdy jarmarki cieszą się największym zainteresowaniem.

W tym okresie podwyżka wyniesie: na nowej targowicy ze 1 zł za metr do 1,5 zł, a w pozostałych rejonach z 4 zł na 4,5 zł za metr dziennie.