Nowy Targ. Utrudnienia w ruchu na ulicy Ludźmierskiej

2022-09-29 22:04
Budowa nowa zakopianki miedzy Rdzawką a Nowym Targiem
Autor: GDDKiA Budowa nowa zakopianki miedzy Rdzawką a Nowym Targiem

Kolejny etap prac przy nowej drodze krajowej między Rdzawką a Nowym Targiem. Tym razem z uwagi na roboty, utrudnienia czekają kierowców na ul. Ludźmierskiej w stolicy Podhala.

- W związku z budową estakady nad ul. Ludźmierską w Nowym Targu ruch pojazdów w obrębie inwestycji zostaje przełożony na drogę tymczasową. Przebiega ona po łącznicach węzła Nowy Targ Zachód, tymczasowo przystosowanych na czas prowadzenia prac nad ul. Ludźmierską - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na estakadzie, która przebiega nie tylko nad ul. Ludźmierską, ale także nad rzeką rzeką Czarny Dunajec w ostatnich dniach przygotowano podłoże, zamontowano rusztowania, deskowania oraz zbrojenia i betonowania ustroju nośnego. Jest to najdłuższy obiekt na całej trasie, a raczej dwa równoległe obiekty, każdy dla jednego kierunku jazdy. Estakada z jezdnią lewą ma długość 528,6 m, a z jezdnią prawą 524,4 m.

Drogowcy informują, że zaawansowanie wykonania obiektów inżynierskich na budowanej DK47 Rdzawka – Nowy Targ wynosi aktualnie 69,5 proc. Na obiektach węzła Nowy Targ Południe układana jest papa termozgrzewalna pod kapy chodnikowe i krawężniki. Budowane jest tu także mur oporowy. Z kolei na wiaduktach w Klikuszowej betonowane są kapy chodnikowe. W Rdzawce powstaje 6 wiaduktów, na jednym trwa zbrojenie ustroju nośnego, na dwóch betonowanie ustrojów nośnych, na pozostałych betonowanie płyt przejściowych i zasypywanie przyczółków.

Aktualnie 96 proc. podpór wiaduktów i konstrukcji oporowych zostało już wykonane na całym odcinku DK47 Rdzawka –Nowy Targ oraz 83% ustrojów nośnych. Wykonano też 61% robót drogowych oraz branżowych. Roboty branżowe to: odwodnienie, instalacje sanitarna, gazowa, energetyczna i teletechniczna.