Powiat nowotarski ma przejąć Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce-Zdrój

2022-04-06 21:28
Samorządowcy z województwa śląskiego i powiatu nowotarskiego podpisali list intencyjny ws. Śląskiego Centrum w Rabce-Zdrój
Autor: Województwo Śląskie Samorządowcy z województwa śląskiego i powiatu nowotarskiego podpisali list intencyjny ws. Śląskiego Centrum w Rabce-Zdrój

Powiat Nowotarski i Województwo Śląskie podpisały list intencyjny w sprawie zbycia Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego im. dr Adama Szebesty w Rabce-Zdroju. Należy ono do województwa śląskiego, jednak przejąć je chce powiat nowotarski, na terenie którego leży Rabka-Zdrój.

W podpisaniu listu intencyjnego z ramienia powiatu uczestniczyli; Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, Województwo Śląskie reprezentowali Marszałek Jakub Chełstowski, Członek Zarządu Izabela Domogała oraz Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Julia Kloc-Kondracka.

- Ten list jest milowym krokiem związanym ze zbyciem udziałów w spółce. Będziemy rozmawiać o kwocie, ale mamy pomysł na to i wierzymy, że wykorzystamy wszystkie możliwości uzdrowiska na rzecz rozwoju województwa małopolskiego. To trudne wyzwanie, ale postaramy się mu sprostać. Warto podkreślić, że województwo śląskie zadbało o uzdrowisko w Rabce-Zdroju. Zainwestowane środki widać, za co dziękuję – mówił Starosta Powiatu Nowotarskiego, Krzysztof Faber.

- Staramy się optymalizować usługi i warunki finansowe zarządzanych jednostek służby zdrowia. Zaledwie 20 proc. pacjentów w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju to pacjenci z województwa śląskiego. Wierzę, że władze powiatu wykorzystają potencjał miejsca, kadry medycznej, by rozwinąć w placówce także inne usługi, nie tylko te uzdrowiskowe – tłumaczyła Izabela Domogała, Członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Po podpisaniu listu intencyjnego zostanie przeprowadzona wycena spółki oraz negocjacje szczegółowych warunków sprzedaży. Ostateczna decyzja o zbyciu spółki zależeć będzie od zgody Sejmiku Województwa Śląskiego.