Przed nami wyjątkowe Forum Górskie w Zakopanem

W dniach od 20 do 21 maja pod Giewontem odbędzie się XIV Międzynarodowe Forum Górskie. Tym razem ma ono być poświęcone jednemu z najważniejszych wydarzeń w historii stolicy Tatr - 25 rocznicy wizyty św. Jana Pawła II na Podhalu.
Słowo wstępne do uczestników skieruje wieloletni sekretarz Papieża Polaka - ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Głos zabiorą też m.in Prof. Ryszard Tadeusiewicz z krakowskiej AGH, prof. Stanisław Hodorowicz, prof. Robert Tyrała, ks. dr hab. Robert Nęcek. Nie zabraknie też organizatorów papieskiej wizyty Adama Bachledy Curusia, Elżbiety Chodurskiej i Krzysztofa Owczarka.
- Poznamy troszkę informacji od tzw. kuchni czyli jak wyglądało zabezpieczenie całej wizyty Jana Pawła II, jak wyglądały wszelkie plany, projekty związane z komunikacją dotyczącą zarówno gości pielgrzymów, którzy przybywali do Zakopanego jak i samych służb czy samego Ojca Świętego, który przemieszczał się na Podhalu - dodaje Helena Buńda.
Jak przekonują organizatorzy , nie zabraknie także tematów nawiązujących do współczesności - m.in. o tym, co nauka Jana Pawła II dała góralom, co z niej zostało i jak odbije się na młodym pokoleniu. - Będą rozważania o tym co wtedy Ojciec Święty do nas mówił a co dzisiaj z tego zostało, jaka jest perspektywa przyszłości- mówi Helena Buńda.
Konferencja rozpocznie się 20 maja w Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka, 21 przeniesie się do Bachleda Hotelu Kasprowy, tam obradom towarzyszyć będzie Wystawa Joanny Sobczyk-Pająk: „Jan Paweł II. Ludzie i Miejsca” - zbiór obrazów