Tatry. Są nowe ceny na parkingu przy szlaku do Morskiego Oka

2022-04-06 21:45
Morskie Oko
Autor: Bartłomiej Plewnia

Tatrzański Park Narodowy zmienia cennik na parkingach przy szlaku do Morskiego Oka – na Palenicy Białczańskiej i na Łysej Polanie. Teraz ceny za pozostawienie tam auta będą zależały od sezonu, a także od dnia tygodnia. Poza sezonem i w środku tygodnia będzie taniej.

- Chcemy w ten sposób zachęcić turystów do przyjazdu poza sezonem, najlepiej między poniedziałkiem a piątkiem – mówi Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Według nowego cennika bilet będzie można kupić już od 25 zł, a w szczycie sezonu po 45 zł. W każdym miesiącu taniej będzie w dni powszednie, a drożej w weekendy. Najdrożej będzie w lecie – lipcu, sierpniu i wrześniu. Wtedy w każdy dzień tygodnia za postój jednego auta trzeba będzie zapłacić 45 zł.

Wszyscy turyści chcący dojechać własnym samochodem na Łysą Polanę bądź Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, muszą wykupić e-bilet za pośrednictwem strony tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety. Możliwość opłat u obsługi parkingu jest wyłączona, nawet jeśli dostępne są wolne miejsca.

W sprzedaży online są wszystkie miejsca parkingowe w tym rejonie (Palenica Białczańska oraz Łysa Polana). Bilet można w łatwy i szybki sposób kupić na bieżąco przez stronę internetową tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety – pod warunkiem, że bilety nie zostaną wyprzedane wcześniej. TPN Rekomenduje przyjazd na parking przed godz. 8 rano, w celu uniknięcia korków dojazdowych. Posiadając e-bilet, turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od godziny dojazdu. Jednak to kolejność przyjazdu decyduje o tym, czy samochód będzie zaparkowany na Palenicy Białczańskiej (bliżej wejścia na szlak) czy na Łysej Polanie.

Konieczność posiadania wcześniej wykupionego e-biletu dotyczy także osób nocujących w schroniskach oraz osób korzystających z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami (w takim wypadku prosimy o wybór odpowiedniej opcji e-biletu w okienku sprzedażowym).