Trybsz. Most zastępczy na rzece Białce już pawie gotowy. Niedługo będzie można po nim jeździć

2022-04-07 23:17
Most tymczasowy na rzece Białce w Trybszu
Autor: Jakub Jamróz, wójt gminy Łapsze Niżne Most tymczasowy na rzece Białce w Trybszu

Tymczasowy most w Trybszu na Spiszu będzie gotowy jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy. Przeprawa została już ustawiona przez wojsko. Teraz kończy się praca przy budowie najazdów. Most posłuży mieszkańcom w czasie budowy właściwej przeprawy.

Nowa tymczasowa przeprawa w Trybszu jest już niemal gotowa.

- Most już stoi. Teraz kończą się prace przy budowie drogi dojazdowej do mostu po obu stronach. Pozostało wysypanie ostatniej warstwy tłucznia. Myślę, że w następnym tygodniu, a być może już na weekend mieszkańcy będą mogli tym mostem się poruszać – mówi Jakub Jamróz, wójt gminy Łapsze Niżne, na terenie której leży Trybsz.

Jak dodaje Marek Moskalik z Powiatowego Zarządu Dróg, na moście tymczasowym stanie sygnalizacja świetlna. Będą mogli po nim poruszać się kierowcy samochodów osobowych, jak i autobusy komunikacji zbiorowej. Jednak samochody ciężarowe będą musiały nadal korzystać z objazdu przez Dursztyn.

Przeprawa tymczasowa został wypożyczona gminie z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Gmina za wypożyczenie mostu nie zapłaci ani grosza. Będzie ona służyła mieszkańcom do czasu wybudowania nowej, stałem przeprawy przez Białkę. Jej budowa już się rozpoczęła. Nosy most ma być gotowy do jesieni 2023 roku.