Zakopane. Budowa placu w Kuźnicach. Drogowcy wejdą z robotami na drogę dojazdową

2022-09-01 22:30
Tak niedługo mają wyglądać Kuźnice w Zakopanem
Autor: UM Zakopane Tak niedługo mają wyglądać Kuźnice w Zakopanem

Remont zakopiańskich Kuźnic wchodzi w kolejną fazę. Kontynuowane są prace ziemne na samym placu, ale także w następnym tygodniu roboty rozpoczną się wzdłuż drogi dojazdowej do Kuźnic. To może spowodować utrudnienia w ruchu.

- Budowa nowego placu w Kuźnicach i centrum przesiadkowego postępuje zgodnie z założonym planem. Na ten moment jesteśmy na etapie robót ziemnych. Zaawansowanie prac ziemnych to ok. 70 proc. Zakładamy, że za ok. dwa tygodnie wykop będzie gotowy. Przystąpimy wtedy do prac fundamentowych – mówi Łukasz Kiernia, kierownik robót.

Wcześniej jednak, bo już od najbliższego poniedziałki rozpoczną się roboty przy budowie kanalizacji burzowej, która ma odwodnić plac z Kuźnicach. Roboty zaczną się od budowy wylotu do potoku Bystra na odcinku między potokiem, a jezdną. Za ok. dwóch tygodni budowa kanalizacji rozpocznie się na drodze do Kuźnic. Wówczas kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami – m.in. zawężeniem przejazdu czy ruchem wahadłowym. Dojazd jednak do Kuźnic ma być utrzymany cały czas.

W następnym tygodniu mają rozpocząć się także prace archeologów przy odkopanym przed miesiącem murze. Ci mają zbadać z jakiego czasu faktycznie od pochodzi. Potem konserwator zabytków zdecyduje co ze znaleziskiem.