Zakopane. Miał 2,6 promila alkoholu i zmierzał autem w kierunku cmentarza

2022-11-02 21:27
Zakopiańska policja i straż miejska zatrzymały pijanego kierowcę w okolicach cmentarza
Autor: Policja Zakopane Zakopiańska policja i straż miejska zatrzymały pijanego kierowcę w okolicach cmentarza

Wpadł on w ręce stróżów prawa w poniedziałek 31 października - około godziny 21 na ul. Nowotarskiej w pobliżu cmentarza. Strażnicy, którzy razem z policjantami kierowali ruchem wokół cmentarza, zauważyli mercedesa, który nagle bez powodu zatrzymał się na środku jezdni. Kierowca i pasażer zamienili się miejscami.

Gdy strażnik miejski podszedł do samochodu, już wiedział co jest powodem takiego zachowania. Od obu mężczyzn było czuć alkohol. Funkcjonariusz szybko wyciągnął kluczyki z samochodu, aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Po chwili przy samochodzie byli już policjanci zakopiańskiej drogówki.

46-latek z powiatu tatrzańskiego, który kierował mercedesem, miał w organizmie podczas badania 2,6 promila alkoholu. Błyskawiczna reakcja strażnika miejskiego być może zapobiegła tragedii, gdyż mercedes zmierzał w kierunku przejścia dla pieszych w pobliżu cmentarza.

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany został godzinę później na ul. Kasprowicza w Zakopanem. 32-latek z powiatu gorlickiego zdecydował się na jazdę citroenem mając w organizmie 1.7 promila alkoholu. Trzeci nietrzeźwy kierujący zatrzymany został tuż po północy w Bukowinie Tatrzańskiej na ul. Długiej. 23-latek z powiatu tatrzańskiego, kierował motocyklem mając w organizmie 1.4 promila alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierowcy stracili prawa jazdy.