Zakopane. MOPS zaczął przyjmować wnioski o dodatek węglowy

2022-08-18 21:10
Węgiel
Autor: Wikipedia

W całej Polsce urzędy rozpoczęły przyjmowanie wniosków do dodatek węglowy. W Zakopanem zajmuje się tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Od samego rana co chwilę pojawiają się mieszkańcy liczący na wsparcie do zakupu opału.

- Wystartowaliśmy z samego rana. Wnioski przyjmujemy na sześciu stanowiskach. Na razie drukujemy je sami, bo drukarnie nie zdążyły ich wydrukować. Co chwilę musimy dodrukowywać 200-300 sztuk, żeby to ludziom wydawać – mówi Włodzimierz Słomczyński, dyrektor MOPS pod Giewontem.

W pierwszy dzień do południa MOPS pod Giewontem przyjął ponad 30 wniosków.

- Na razie rejestrujemy te wnioski, a od piątku zaczniemy je wprowadzać do systemu – mówi Dorota Michałczak, pracownik MOPS w Zakopanem.

Jak zaznacza kobieta, mieszkańcy nie mają większych problemów z wypełnieniem wniosków.

Zakopiański MOPS szacuje, że z terenu miasta może wpłynąć ok. 3 tys. wniosków. Według bowiem Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – jak dotąd – 3300 domów z terenu Zakopanego zadeklarowało, że wykorzystuje do ogrzewania domów piece węglowe.

Wnioski o dodatek węglowy będą przyjmowane do 30 listopada 2022 roku. Pieniądze mają być wypłacone do 30 dni od dnia złożenia wniosku.