Zakopane. Zamykają rondo w centrum miasta aż na pięć dni

2021-12-13 22:01
Rondo Armii Krajowej w Zakopanem
Autor: UM Zakopane Modernizacja ronda Armii Krajowej w Zakopanem

Szykuje się zmiana organizacji ruchu w Zakopanem. Od wtorku 14 grudnia na pięć dni zamknięte zostanie dla ruchu rondo Armii Krajowej w rejonie dworców autobusowego i kolejowego. Rondo jest w trakcie modernizacji.

Zamknięcie ronda podyktowane jest koniecznością położenia warstwy asfaltu, po której będą mogli jeździć kierowcy. 

- Na ten czas konieczne jest całkowite zamknięcie wszystkich wlotów na rondo. Będzie kładziona warstwa podbudowy, natomiast ostateczna warstwa będzie wylewana na wiosnę - mówi Andrzej Haładyna z urzędu miasta w Zakopanem.

Zamknięcie ronda będzie do soboty, do godzin popołudniowych. - W sobotę otwarte zostaną wszystkie wjazdy na rondo, łącznie z wjazdem od strony ulic Jagiellońskiej.

- Gdy ruch zostanie przywrócony, nie zakładamy kolejnych wstrzymać w okresie sezonu zimowego. Jednak prace przy rondzie cały czas będą prowadzone, dlatego kierowcy powinni uważać jeżdżąc na rondzie – apeluje Andrzej Haładyna.

W trakcie prac rondo Armii Krajowej zostało nieco przesunięte w kierunku ulicy Kościuszki. Tym samym zmieniły się wjazdy i zjazdy z ronda, a także powiększony został deptak przy peronach kolejowych. Modernizacja związana jest z budowę nowego centrum komunikacyjnego, a także parkingu wielopoziomowego.