22 kwietnia - wielkie sprzątanie Dzielnicy Wisła

2023-04-13 11:19
Wisła w Warszawie
Autor: fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Tylko do jutra (14.04) – chętni mogą rejestrować się do wspólnej akcji Operacji Czysta Rzeka. Do wiosennych porządków zachęcają też inne organizacje. To z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Dzielnica Wisła zaprasza do włączenia się w akcję wspólnego sprzątania nad rzeką razem z Operacją Czysta Rzeka. To największa akcja społecznego sprzątania rzek w Polsce. Inicjatywa działa od 2019 roku. Wtedy po raz pierwszy ponad 2 tysiące wolontariuszy z całej Polski zebrało prawie 55 ton śmieci. Akcja odbędzie się wzdłuż całego warszawskiego odcinka Wisły, ale odcinek od Pawilonu Edukacyjnego Kamień do Plaży ZOO (Rusałka) przejmą wolontariusze Zarządu Zieleni y w ramach Drużyny Dzielnica Wisła. Początek akcji 22 kwietnia o 12:00 przy Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Po sprzątaniu organizatorzy zapraszają do pełnego atrakcji Miasteczka Operacji Czysta Rzeka pod Pawilonem Edukacyjnym Kamień.

Zainteresowani do 14 kwietnia muszą zarejestrować się. Każdy zarejestrowany wolontariusz otrzyma worki, rękawiczki do sprzątania, a także upominek. Można wybrać pamiątkową koszulkę dla siebie – albo prezent dla planety: zasadzenie drzewa w imieniu wolontariusza.