Będą prace na alei Jana Pawła II

2023-04-13 11:10
Prace drogowe
Autor: fot. zditm

Zaczną się jutro (14.04) i potrwają do niedzieli (16.04). Drogowcy naprawią nawierzchnię prawego pasa. Zajmą się odcinkiem od alei Solidarności do ulicy Grzybowskiej.

Podczas prac jezdnia w kierunku centrum zostanie zwężona do jednego pasa. Na całym remontowanym odcinku obowiązywać będzie zakaz parkowania" - poinformował stołeczny ratusz. Pierwsza zmiana organizacji ruchu pojawi się już przed skrzyżowaniem alej Jana Pawła II i Solidarności. Z prawego pasa alei Jana Pawła II, na jezdni w kierunku centrum, kierowcy będą mieli możliwość wyłącznie skrętu w prawo. Za skrzyżowaniem skrajny prawy pas nadal będzie przeznaczony wyłącznie do skrętu w ulicę Ogrodową. Na tym odcinku drogowcy wygrodzą także środkowy pas, jako jeden pas dla jadących prosto. Jadący z przeciwnego kierunku również będą mogli skręcić ze swojej jezdni w Ogrodową.

Na odcinku Ogrodowa – Elektoralna ruch będzie odbywał się jednym, skrajnym lewym pasem ruchu. Zmieni się organizacja dojazdu do budynków Elektoralna 24 oraz Ogrodowa 1A i 3A. Wyjazd z parkingu na aleję Jana Pawła II zostanie zamknięty, a jego obsługa będzie się odbywać w obu kierunkach od strony Elektoralnej. Za Elektoralną na odcinku do przystanku autobusowego otwarte będą dwa pasy ruchu, a za przystankiem do samej Grzybowskiej – jeden. Na czas prac drogowcy wyłączą z ruchu krótki kawałek ulicy Krochmalnej – od Ciepłej w stronę alei Jana Pawła II. Będzie można skorzystać z objazdu. Poprowadzi on aleją Solidarności oraz ulicami: Żelazną i Grzybowską.