Będą utrudnienia w związku z 80. rocznicą powstania w getcie warszawskim

2023-04-18 10:52
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Centralne uroczystości odbędą się w Muzeum POLIN oraz przed pomnikiem Bohaterów Getta. Na drogach w okolicy wprowadzone zostaną ograniczenia. Sprawdziliśmy, jakie.

Na ulicach Anielewicza, Karmelickiej, Lewartowskiego, Nalewki i Zamenhofa będzie jutro (19.04) obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju. Oprócz tego, fragmenty ulic Anielewicza, Lewartowskiego i Zamenhofa, w rejonie pl. Bohaterów Getta Warszawskiego, będą zamknięte od godziny 6:00 do około godziny 15:00. Kierowcy nie pojadą między innymi: z ulic Andersa i Świętojerskiej w Anielewicza, natomiast od strony alei Jana Pawła II dojadą tylko do ronda u zbiegu z ulicą Karmelicką, gdzie będą musieli skręcić w lewo lub prawo. Ulica Zemenhofa zostanie podzielona na dwa odcinki – od południa będzie nią można dojechać wyłącznie do Anielewicza, gdzie będzie obowiązywał nakaz skrętu w stronę Andersa. Natomiast od północy kierujący dotrą wyłącznie do Lewartowskiego i tam będą kierowani ponownie w stronę ulicy Stawki. W tym czasie ulica Nalewki będzie kończyła się ślepo – wyjechać z niej będzie można wyłącznie na ulicę Dubois.

Utrudnienia czekają też komunikację miejską. W tych samych godzinach objazdami kursować będą także linie 111 i 180. Autobusy 111, jadąc w kierunku Gocławia, od skrzyżowania ulic Anielewicza i alei Jana Pawła II skręcą w tę ostatnią w prawo, dojadą do Nowolipki i dalej w stronę Andersa. W drodze do pętli Esperanto, u zbiegu Nowolipki i Zamenhoffa, skręcą w Nowolipki, przejadą przez Smoczą i od ul. Anielewicza pojadą dalej swoją podstawową trasą. 180, w stronę Wilanowa, na skrzyżowaniu ulic Anielewicza i al. Jana Pawła II skręci z kolei w lewo, by ulicami Stawki, Muranowską i Bonifraterską dojechać do swojej trasy. W kierunku Chomiczówki autobusy od skrzyżowania Świętojerskiej, Andersa i Anielewicza pojadą Andersa, a następnie Nowolipki i Smoczą do Anielewicza, i do swojej trasy.