Blisko 9 tysięcy dzieci i młodzieży skorzystało z miejskiej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej

2023-03-20 12:26
Szkoła
Autor: fot.Ramadhan Notonegoro/Pixabay

To dane za 2022 rok. W zestawieniu ujęto łącznie wszystkie formy opieki w miejskich przychodniach i szpitalach. Udzielono ponad 52 tysięcy porad.

Zestawienie przygotował stołeczny ratusz. W Warszawie działają ośrodki, gdzie dzieci, młodzież oraz ich bliscy mogą liczyć na wsparcie psychologów czy terapeutów środowiskowych. W miejskich przychodniach funkcjonują także poradnie zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży między innymi; na Żoliborzu, Woli, Ursynowie i w Wawrze. Aby się umówić nie potrzeba skierowania, a w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia wizyty są bezpłatne.

Na terenie Warszawy znajdują się również środowiskowe centra zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, które zapewniają kompleksową pomoc specjalistów, w tym lekarzy psychiatrów. Placówki działają przy Szpitalu Wolskim oraz w przychodniach na Pradze-Południe, Woli, w Ursusie. Prezydent Warszawy poinformował, że miasto przeznaczy kolejne 2 miliony złotych na program "Szkoła dobrostanu psychicznego", aby już na poziomie placówek oświatowych zapewnić wsparcie dla każdego z uczniów.