Kierowca wiózł pasażerów autobusem z otwartym lukiem technicznym

2023-03-24 9:00
Policja
Autor: fot. Fleimax/Pixabay

Wpadł, bo filmik z jazdy trafił do sieci. Nagrał go jeden z pasażerów. Policjanci natrafili na nagranie podczas przeglądania sieci.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Na jednej z lokalnych stron w mediach społecznościowych zamieszczony został film opatrzony podpisem: "W autobusie linii Piaseczno - Góra Kalwaria można się nieźle zakręcić. Uważajcie na siebie". Przedstawiał nagranie, na którym widać w jednym z podmiejskich autobusów otwarty luk techniczny, a kierujący pojazdem w takim stanie technicznym, niezgodnym z jakimikolwiek przepisami, przewoził w nim pasażerów.

Nagranie zostało zabezpieczone i przekazane do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego piaseczyńskiej komendy. Funkcjonariusze następnego dnia ustalili, do którego przewoźnika ów pojazd należy. Okazało się, że jest to autobus kursujący na trasie Warka - Piaseczno, który codziennie pojawia się w mieście około godziny 15:30. Policjanci z piaseczyńskiej drogówki poczekali aż autobus zjawi się przy ulicy Puławskiej i zatrzymali go do kontroli drogowej. Funkcjonariusze poddali szczegółowej kontroli zarówno sam pojazd jak również kierowcę Uszkodzony luk techniczny był już naprawiony, a do stanu trzeźwości oraz uprawnień posiadanych przez kierującego, funkcjonariusze nie mieli żadnych zastrzeżeń, nie uchroniło to jednak 56-latka przed mandatem w wysokości 1500 złotych w związku z popełnionym dzień wcześniej wykroczeniem, jakim było kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie.