Lokale handlowo-usługowe w metrze świecą pustkami

2023-03-08 8:56
Metro
Autor: fot. Warszawski Transport Publiczny

Zainteresowanie ich wynajmem spadło. Tak wynika z danych podanych przez Metro Warszawskie. Aktualnie na najemców czeka ponad 110 pomieszczeń.

Na linii pierwszej linii metra w wyjściach oraz pasażach ogółem jest 141 lokali przeznaczonych na wynajem pod działalność handlowa i usługową. Według danych ze stycznia tego roku 104 pomieszczenia zostały już wynajęte, a 37 nadal czeka na najemcę. W tym samym okresie, w styczniu 2020 roku, czyli przed pandemią, były 133 lokale wynajęte, a wolnych tylko 7.

Na linii drugiej jest łącznie 113 pomieszczeń przeznaczonych na działalność handlową i usługową. Do końca stycznia wynajęto 37, a 76 wciąż czeka na przedsiębiorców. Najwięcej wolnych lokali do wynajęcia jest na stacji Księcia Janusza. Rzecznik stołecznego metra Anna Bartoń wyjaśnia, że większa liczba niewynajętych lokali na drugiej linii wynika między innymi z tego, że 5 stacji otwarto stosunkowo niedawno. Przed pandemią było 28 wynajętych lokali, a 14 wolnych.

Ceny wynajmu lokali mieszczą się w przedziale od około 40tu do niemal 180 złotych za metr kwadratowy. Ceny najmu wzrosły w tym roku według wskaźnika waloryzacji o 17,5 procent. Do 14 marca trwa konkurs na najem powierzchni handlowej na pierwszej linii. Dla lokali na linii drugiej wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na najem.