Na Połczyńskiej będą utrudnienia

2023-03-10 11:55
Roboty drogowe
Autor: fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wszystko dlatego, że prace na zachodnim odcinku drugiej linii metra wkraczają w kolejny etap. W związku z budową stacji metra Karolin zwężona zostanie ulica Połczyńska w rejonie Sochaczewskiej. Od wtorku (14.03) kierowcy muszą liczyć się ze zmianami.

Przy skrzyżowaniu ulic Połczyńskiej i Sochaczewskiej budowana jest stacja Karolin. Tam w pierwszej kolejności musi zostać przebudowana kanalizacja. Prace te wymagają zwężenia jezdni. Dlatego już w tym tygodniu budowniczowie metra zajęli fragment lewego pasa jezdni ulicy Połczyńskiej w kierunku centrum. Możliwość skrętu w lewo w Lazurową została utrzymana.

Większe zmiany w ruchu czekają kierowców od wtorku (14.03) . Od około godziny 8:00 zwężone będą obie jezdnie ulicy Połczyńskiej. Wyłączone z ruchu zostaną skrajne lewe pasy, czyli te najbliżej pasa dzielącego. Na wysokości skrzyżowania z Sochaczewską kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu – w obu kierunkach. Cały czas będą mogli także skręcić w Sochaczewską. Z utrudnieniami powinni liczyć się także pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego. Od 14 marca zawieszone będzie funkcjonowanie przystanku Sochaczewska 02.