Na ulicy Broniewskiego trwa wymiana latarni

2023-03-07 9:44
Uliczna lampa led
Autor: depositphotos.eu

Znikną wszystkie stare, betonowe lampy. W ich miejsce pojawi się ponad 100 nowych słupów. To na całym bielańskim odcinku ulicy.

Nowe oprawy zakupione przez Warszawą co prawda można łatwo i bezpiecznie zakładać również na starych słupach. Ale w miarę możliwości wolne środki Zarząd Dróg Miejskich chce inwestować między innymi: w modernizację innych elementów infrastruktury oświetleniowe. Wymienił już wszystkie stare sodowe oprawy oświetleniowe na ulicy Broniewskiego, zarówno na terenie Bielan, jak i na terenie Żoliborza. To łącznie 167 opraw LED. Drogowcy szacują, że ich instalacja przyniesie co roku oszczędności w zużyciu energii na poziomie 115 tysięcy złotych.

Teraz przyszła pora na same słupy. Miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg montuje 112 nowych słupów. W zdecydowanej większości zastąpią one stare betonowe konstrukcje, które pamiętają jeszcze czasy PRL. Inwestycja obejmuje cały bielański, czyli dłuższy, odcinek ulicy od alei Armii Krajowej do alei Reymonta. Prace postępują z północy na południe. Pierwsze nowe słupy stoją już w rejonie alei Reymonta.

Ważną nowością jest podwójny wysięgnik, który pozwala na zamontowanie dodatkowego rzędu opraw od strony chodnika i drogi rowerowej. Mieszkańcy zgłaszali, że oświetlenie tego ciągu było niedostateczne. Pomiary przeprowadzone przez urzędników potwierdziły to. Dlatego zostaną zamontowane dodatkowe oprawy.