Pałac Kultury nadal będzie... brudny

2023-03-28 8:42
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Autor: Adrian Grycuk/Wikipedia

Stołeczny ratusz nie przewiduje w tym roku mycia elewacji obiektu. To dość kosztowne przedsięwzięcie. Niedawno były prowadzone też prace rewitalizacyjne.

Radny Sebastian Kędzierski zapytał w interpelacji, czy w związku z realizacją inwestycji "Plac Centralny" - w najbliższym czasie planowane jest odnowienie, rewitalizacja lub po prostu mycie całej elewacji Pałacu Kultury i Nauki. W odpowiedzi wiceprezydent Warszawy Tomasz Bratek poinformował, że nie jest planowane mycie elewacji budynku Pałacu Kultury i Nauki. W latach 2019-2020 przeprowadzono prace rewitalizacyjne likwidując zagrożenia związane z odpadaniem elementów ceramicznych i betonowych elewacji pomiędzy piętrami 6 a 32.

W październiku 2018 czyszczone były ściany tarasu widokowego. To przy użyciu gorącej pary, tak zwaną metodą hydrodynamiczną. Koszt wyczyszczenia całego budynku w 2013 roku szacowano na 20 milionów złotych. Dlatego też zarząd podjął decyzję o etapowej renowacji PKiN. Koszt remont tarasu widokowego wyniósł około 680 tysięcy złotych.