"Pieśń o Bogu ukrytym"

2023-03-24 8:41
Święty Jan Paweł II
Autor: Archidiecezja Krakowska

Taki tytuł nosi koncert, który przygotowywany jest z okazji 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Będzie w wigilię śmierci papieża - 1 kwietnia - w Świątyni Opatrzności Bożej. Wystąpią Marcin Styczeń z zespołem.

W ramach obchodów 18. rocznicy śmierci papieża instytut Jana Pawła II oraz parafia pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie organizują w1 kwietnia o 19:00, koncert "Pieśń o Bogu ukrytym" w wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem. W 1946 roku na łamach "Głosu Karmelu", Karol Wojtyła, jako młody seminarzysta z Wadowic, opublikował anonimowo obszerną część swoich poematów, którym nadał tytuł "Pieśń o Bogu ukrytym". Był to jego debiut poetycki.

Koncert będzie nowatorską interpretacją wierszy papieża. Kompozytorowi udało się połączyć szacunek dla słowa z prostotą formy muzycznej. Nowością jest także prezentacja poezji Świętego Jana od Krzyża, która stanowiła dla Wojtyły duchową i artystyczną inspirację. Koncert będzie utrzymany w stylistyce piosenki poetyckiej z elementami rock’n’rollowej ekspresji oraz orientalnej i latynoskiej pulsacji.