Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który wracał z wesela karetką

2021-10-11 14:24
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który wracał z wesela karetką
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Policjanci na Mazowszu zatrzymali pijanego kierowcę karetki, który wracał z wesela. Jadący ambulansem weselnik miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazy. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa.

Do absurdalnej sytuacji doszło w ostatni weekend w Wyszkowie na Mazowszu. Jeden z weselników przyjechał na imprezę ambulansem. Niestety po weselu i wypiciu kilku głębszych postanowił tą samą karetką wrócić do domu. Na szczęście został zatrzymany przez policjantów.

- Z relacji świadka wynikało, że jadący z Białegobłota w stronę Długosiodła ambulans nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy i zjeżdża na przeciwległy pas ruchu - poinformował w poniedziałek rzecznik miejscowej policji kom. Damian Wroczyński.

Już kilka minut po zgłoszeniu policjanci z Długosiodła zauważyli i zatrzymali ambulans do kontroli drogowej. Po podejściu do pojazdu okazało się, że w środku nie ma medyków. Za kierownicą karetki siedział weselnik wracający ze ślubnej uroczystości.

Policjanci w trakcie rozmowy od razu wyczuli silną woń alkoholu i sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Alkomat pokazał, że kierowca jest w stanie nietrzeźwości i swoim organizmie ma ponad 2 promile alkoholu.

- Funkcjonariusze zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie on przed sądem. Grozi mu surowa kara finansowa, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat więzienia - poinformował komisarz Wilczyński.

Sedno Sprawy - Marek Suski