Przed nami 17. Półmaraton Warszawski

2023-03-22 9:53
Bieg
Autor: pixabay

W niedzielę ulicami stolicy pobiegnie blisko 15 tysięcy osób. Część z nich w biegu na 5 kilometrów. Liczba uczestników wynosi już tyle, ile przed pandemią.

Wielu biegaczy i biegaczek to goście z innych miast. Frekwencja Półmaratonu Warszawskiego wróciła do czasów sprzed pandemii. Półmaraton organizuje Fundacja Maraton Warszawski przy wsparciu stołecznego ratusza. W niedzielę o 10:00 z ulicy Konwiktorskiej wystartują uczestnicy biegu na 5 kilometrów, a o 11:00 na trasę ruszy półmaraton. Trasa prowadzi na Bielany, potem na starą Pragę i przez Powiśle do finiszu przy parku fontann.

Organizatorzy liczą, że po raz pierwszy w Warszawie padnie wynik poniżej 1 godziny w półmaratonie. Wśród zawodników elity najmocniejszy Paul Tiongik z Kenii ma życiówkę 1:00:01 – czyli tylko o sekundę powyżej tej bariery. Imprezie towarzyszy akcja Biegam Dobrze. Biegacze, którzy biorą w niej udział, prowadzą wśród swoich znajomych oraz w internecie zbiórkę na rzecz wybranych fundacji charytatywnych. W tym roku udało się zebrać aż 480 tysięcy złotych.