Rusza kolejna edycja Inicjatyw Sąsiedzkich

2023-03-07 9:37
Polskie pieniądze
Autor: Pixabay Polskie pieniądze

Można dostać nawet 2 tysiące złotych dofinansowania na działania w najbliższej okolicy. To miejski program. Ma integrować ze sobą sąsiadów.

To już trzeci raz kiedy Warszawa przyznaje takie minigranty. Można do nich zgłaszać pomysły na ciekawe działania w swojej okolicy. To między innymi: pikniki, festyny, spotkania, święta ulicy i podwórek, wieczory z planszówkami, kina plenerowe i potańcówki, akcje wspierania seniorów czy sieci opieki nad najmłodszymi, założenie łąki kwietnej i rozwieszenie budek dla ptaków lub domków dla owadów, odmalowanie zaniedbanej wiaty na podwórku lub postawienie płotka wokół zadeptywanej rabatki.

W trakcie dwóch pierwszych edycji w 2022 roku odbyło się niemal 100 inicjatyw sąsiedzkich od Białołęki po Ursynów i od Ursusa po Wesołą. Wszystkie były tworzone przez sąsiadów, dla sąsiadów. W 2023 roku można ubiegać się o dofinansowanie swojej inicjatywy w wysokości 500 lub 2000 złotych. Inicjatywy Sąsiedzkie to nie tylko wsparcie finansowe, ale też pomoc merytoryczna i organizacyjna. Opiekunowie dzielnic dostępni są na każdym etapie realizacji projektów - od pomocy w napisaniu wniosku poprzez działanie aż po podsumowanie i rozliczenie. Wsparcia udziela doświadczony zespół Fundacji Stocznia, która jest realizatorem Inicjatyw Sąsiedzkich. Nabór wniosków potrwa do 31 marca. Wyniki zostaną ogłoszone w połowie kwietnia.