Stolica będzie świętowała Wielkanoc

2023-04-06 11:27
Pisanki
Autor: Muzeum Lubuskie w Gorzowie

Ratusz zaprasza na Warszawską Wielkanoc w najbliższą sobotę (8.04). Uczestników przywitają kolorowe zajączki i wiele atrakcji. Będzie wspólne malowanie dużej pisanki.

Spotkanie Warszawska Wielkanoc będzie w godzinach 10:00-15:00 na placu Pięciu Rogów. Uczestnicy będą mieli okazję zrobić sobie zdjęcie na tle wielkanocnej ścianki. Zamontowana zostanie kolorowa instalacja, która będzie tłem do robienia zdjęć i kręcenia filmików. To atrakcja nie tylko dla amatorów mediów społecznościowych.

Podczas imprezy zaplanowano też kreatywne warsztaty związane z tradycją Wielkanocy. To co pół godziny od 10:00 do 14:30. Uczestnicy będą mogli między innymi: wykorzystać swoje zdolności do dekorowania ekokartek wielkanocnych. Każdy dostanie siewnik z rzeżuchą i będzie mógł samodzielnie wykonać świąteczny stroik. Z kolei konkurs pod nazwą "Koło wielkanocnej wiedzy" to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy na temat Wielkanocy i zgarnięcia słodkich nagród. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wspólne malowanie dużej pisanki.