Wiadukt na Marywilskiej będzie przejezdny już za kilka tygodni

2023-03-24 8:46
Remont
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Ma zostać udostępniony w okolicach Świąt Wielkanocnych. Taką informację podał Zarząd Dróg Miejskich. Przeprawa jest zamknięta od października ubiegłego roku.

Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że nie można podać konkretnej daty, bo jest to uzależnione od kwestii technologicznych. Na początku marca zostały wybetonowane przeprawy. Drogowcy czekają aż beton się zwiąże. Zwykle to trwa około czterech tygodni. Urzędnicy zapewniają jednak, że kiedy tylko będzie to możliwe zostanie on udostępniony dla ruchu. Do użytku pieszych zostanie także oddany chodnik na wiadukcie. Obecnie korzystają z tymczasowego chodnika zbudowanego wzdłuż placu budowy.

W październiku ubiegłego roku robotnicy remontujący wiadukt na ul. Marywilskiej w Warszawie zamknęli przejazd. Zgodnie z planami ruch miał być przywrócony po kilku dniach, jednak podczas robót doszło do niekontrolowanego przemieszczenia podpory. Stwierdzono, że dźwigary płyty wiaduktu przeznaczonego do obsługi ruchu kołowego, utraciły stabilność, co powoduje zagrożenie dla bezpiecznej eksploatacji obiektu. Wiadukt został więc zamknięty dla samochodów i pieszych. Mieszkańcy Płud i Choszczówki zostali odcięci od południowej części dzielnicy. Jedyne połączenie – nie licząc dalekich objazdów przez Żerań lub Brzeziny – mieszkańcom umożliwia kolej SKM lub KM.