Wiadukt na Marywilskiej otwarty

2023-04-11 9:56
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Marywilskiej
Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Stołeczni kierowcy dostali go w prezencie "na zajączka". Zarząd Dróg Miejskich otworzył częściowo przeprawę w piątek (7.04). Na razie ruch jest wahadłowy.

Remont wiaduktu rozpoczął się na początku września ubiegłego roku. Konstrukcja była przewidziana w całości do rozbiórki i odbudowy. Wykonawca chciał utrzymać ruch na połowie obiektu do czasu odbudowy jego drugiej części i przywrócenia na niej ruchu. Jednak 22 października w trakcie rozbiórki doszło do niekontrolowanego przemieszczenia się podpory. Decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wiadukt został zamknięty w całości na dłużej i rozpoczęło się wyburzanie wschodniej części konstrukcji. Zakończyło się ono w grudniu i od tego momentu rozpoczęła się odbudowa wiaduktu.

Konstrukcja wiaduktu powstała w bardzo szybkim tempie. Jednak przygotowanie obiektu do wprowadzenia ruchu wahadłowego wymagało jeszcze wykonania betonowej nawierzchni i ramp najazdowych. Teraz zachodnia część wiaduktu jest już odbudowana. Została udostępniona kierowcom. Na razie na nowym obiekcie obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Nie ma ograniczeń tonażowych. Wcześniej, ze względu na zły stan techniczny przeprawy, na wiadukt nie mogły wjechać ciężkie pojazdy. Piesi i rowerzyści nadal muszą korzystać z funkcjonującego chodnika tymczasowego. Taka organizacja ruchu potrwa do czerwca. Do tego momentu zostanie odbudowana także druga część wiaduktu.

Mieszkańcy Choszczówki i Płud, odzyskali połączenie z Marcelinem, Żeraniem i stacją metra Bródno. Na stałe trasy wróciły autobusy linii 176 i N64, przebiegające na wprost ulicą Marywilską do Czołowej. Zlikwidowana zostały: zastępcza linia Z76 oraz kursy nocne linii 133.