Wieczorami i nocą pociągi nie dojadą do Otwocka

2023-03-09 9:30
Dworzec kolejowy w Otwocku
Autor: Marcin Sikora/Eurozet

Tak będzie od dziś (9.03) do soboty (11.03). Powodem są prace przy modernizacji linii kolejowej między Wawrem a Falenicą. Będą zastępcze autobusy.

Jak poinformowali przewoźnicy i zarządca infrastruktury: od 9 do 11 marca w godzinach nocnych, wystąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów wszystkich przewoźników między stacjami Warszawa Wawer i Warszawa Falenica. Zarząd Transportu Miejskiego podał, że ostatni pociąg SKM linii S1 z Pruszkowa do Otwocka odjedzie o godzinie 20:15, a z Otwocka do Pruszkowa o 20:49. Pozostałe pociągi będą kursowały wyłącznie w skróconej relacji Pruszków – Warszawa Wschodnia lub Otwock – Warszawa Wschodnia. Natomiast od około 22:00, od strony Otwocka zostanie wprowadzony ruch wahadłowy pociągów S1 na trasie Otwock – Warszawa Falenica – Otwock.

W godzinach wieczornych z dworca Warszawa Wschodnia od strony ulicy Lubelskiej do Warszawy Falenicy będą odjeżdżały zastępcze autobusy komunikacji miejskiej "za kolej". Komunikację zastępczą uruchomią także Koleje Mazowieckie.