500 plus powinno być wyższe tylko dla pracujących. To nowy pomysł polityka

2022-06-22 11:34
500 plus
Autor: pixabay.com

Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że osoby pracujące powinny otrzymywać wyższe świadczenie 500 plus. Czy według niego niektóre osoby powinny tez tego świadczenia nie otrzymywać? Odpowiadamy poniżej.

Kosiniak-Kamysz w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 był pytany o to, czy docenieniem pracy nie byłoby wprowadzenie 500 plus tylko dla osób pracujących. - Więcej nawet dla tych, którzy pracują - powiedział.

Jednocześnie podkreślił, że świadczenie nie powinno być zabierane pozostałym Polakom. – Będę bronił bezpieczeństwa socjalnego – zaznaczył.

Jednak ta wyższa wartość, to czasem, w tym tempie, to może być za chwilę tysiąc złotych, to powinno być tylko dla pracujących. Zostawiłbym ten wariant bezpieczeństwa dla wszystkich, bo jest taka podstawa i w Niemczech i we Francji i Szwecji, dla każdej rodziny, niezależnie od statusu majątkowego

- wyjaśnił polityk.

Lider PSL został zapytany także o pomysł odbierania świadczenia osobom zamożniejszym.

Jeżeli byłoby to możliwe, że te zaoszczędzone pieniądze będą stanowiły pokaźną wartość dla kolejnej grupy, to oczywiście, że najbogatszym to nie jest potrzebne - stwierdził.