Artur Soboń w Sednie Sprawy: Mamy bardziej progresywny system podatkowy niż w 2021 roku

2022-06-23 11:38
Artur Soboń w Sednie Sprawy: Mamy bardziej progresywny system podatkowy niż w 2021 roku
Autor: youtube.com

Mamy bardziej progresywny system podatkowy niż w 2021 roku, mówi Artur Soboń. Wiceminister finansów twierdzi, że po zmianach wprowadzonych na początku roku i od 1 lipca zyska każdy zarabiający do 18 tysięcy złotych. Polecamy dzisiejsze Sedno Sprawy.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że do rządu wejdzie posłanka koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj, która będzie zajmować się szeroko rozumianą tematyką integracji społecznej również w związku z przebywającymi w Polsce uchodźcami z Ukrainy. Sprawę skomentował gość Sedna Sprawy. 

Gdybym to ja był premierem i każdy kto by nim był, chciałaby mieć panią poseł w swoim rządzie jako osobę, która od lat zajmuje się sprawami społecznymi w skali uchodźców

- komentował.

Artur Soboń odniósł się także do powołania na sekretarza stanu w KPRM i pełnomocnika rządu do spraw pozyskiwania źródeł finansowania dla przedsięwzięć służących wzmocnieniu bezpieczeństwa i obronności państwa Tadeusza Kościńskiego. 

Wiceminister przypomniał, że zmiany podatkowe, które wejdą w życie 1 lipca tego roku, spowodują, że w kieszeniach Polaków pozostanie 15 mld zł.

Więcej w dzisiejszym Sednie Sprawy.