Ogromne upały w Polsce! Nawet do 35 stopni Celsjusza

2022-06-22 13:19
Upał
Autor: Pixabay.com

Przed nami spory skok temperatur. Po burzliwym i niebezpiecznym - pod względem pogody - początku czerwca, najwyższy czas na afrykański skwar. Gorąco zrobi się już w weekend.

We wtorek (22 czerwca) rozpoczęło się astronomiczne lato, choć pierwsze upały mamy już za sobą. To jednak nic w porównaniu z tym, co czeka nas w najbliższych dniach. Nad Polskę nadciąga wyż Frido, z którym dotrą do nas afrykańskie upały. Wyż Frido wkracza od zachodu, ale w środę pogodnie będzie w całym kraju. Nie spodziewajmy się upałów - słupki termometrów pokażą średnio 23 stopnie Celsjusza. Najcieplej na zachodzie - 25 kresek w okolicach Poznania i Wrocławia. Chłodniej nad morzem - około 18 stopni. Wiatr wiejący od północnego-zachodu.

Zdecydowanie cieplej będzie w kolejnych dniach. W czwartek w całej Polsce temperatury będą dochodzić do 25 stopni. W najcieplejszym momencie dnia termometry na zachodzie pokażą nawet 28 kresek (okolice Wrocławia). Uczucie wysokiej temperatury będzie spotęgowane przez stojące powietrze. Lekki wiatr spodziewany tylko na wschodzie.

Prawdziwe piekło poczujemy w nadchodzący weekend. Według portalu windy.com to wtedy bariera 30 st. Celsjusza zostanie przekroczona prawie w całym kraju. Najgoręcej będzie w Wielkopolsce, gdzie termometry mogą wskazać nawet 35 stopni.