Atak rakietowy na budynki mieszkalne w Kijowie. Są informacje o rannych

2022-06-27 8:27
Atak rakietowy na budynki mieszkalne w Kijowie. Są informacje o rannych
Autor: NEXTA twitter

W niedzielę rano na budynki mieszkalne w centralno-zachodniej części Kijowa spadły rosyjskie rakiety. To najpotężniejszy atak na stolicę Ukrainy od 29 kwietnia - ocenił amerykański Instytut Badan nad Wojną (ISW).

Wojsko rosyjskie ostrzelało Kijów w niedzielę (26 czerwca) ok. godz. 6:00 rano. Jak podaje portal Wpolityce.pl, wskutek ataku jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych. Trafiono w ośmiopiętrowy budynek mieszkalny.

Pociski rakietowe Ch-22, którymi w niedzielę siły rosyjskie ostrzelały Kijów, mają bardzo małą precyzję - ocenia ukraiński ekspert ds. wojskowości Ołeh Żdanow, cytowany przez agencję Ukrinform. Według niego Rosjanie mają ponad 1000 sztuk tej amunicji.

Pięć osób odniosło obrażenia w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na budynek mieszkalny w Kijowie – poinformował w niedzielę dziennikarzy szef policji ukraińskiej Ihor Kłymenko, cytowany przez portal Suspilne.

W opinii analityków z waszyngtońskiego think tanku ataki rakietowe należy bezpośrednio wiązać z ważnymi wydarzeniami międzynarodowymi, których celem jest pomoc Ukrainie. Jak zauważono w komunikacie ISW przez PAP, poprzedni zmasowany ostrzał Kijowa zbiegł się w czasie z wizytą w tym mieście sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.